12 Eylül 2012 Çarşamba

Minik aşçı mutfakta ; bölüm 1 :)


Eğer, elinizde oyun oynayacak materyaliniz,aklınızda da fikriniz yoksa ; mutfağın kapısını aralayın derim :)
Biz de açtık mutfağın kapısını bugün.. Ben barbunya ayıklarken, Minik Oyuncum da geldi oturdu önüme ,katıldı OYUNa :) Oyun diyorum çünkü barbunya ayıklama işi resmen oyuna dönüştü ( hiç bu gözle bakacağımı düşünmezdim doğrusu:) )
O kadar eğlendi ,o kadr mutlu oldu ki:) İş başarmanın büyük hazzını yaşadı :) Ben barbunyaları hafif aralayıp verdim eline, o da tek tek ayıkladı içindekileri..ince motor kas gelişimi için mükemmel bir çalışma idi :))

Bundan sonra mutfakta daha çok vakit geçirecek gibiyiz ...
İşte barbunya ayklayan Minik Oyuncu ;)

 
 

DİPNOT; aslında  bugün ; Minik Oyuncu ile parmak boyası yapacaktık Lakin malzemelerden birini bulamadık. Artık nasipse yarın deneriz ve eğer tarif başarılı olursa sizinle de paylaşırız ;)

4 yorum:

 1. Biz de pazar günü yaptık barbunya ayıklama aktivitesini :) Barış da barbunya ayıklamayı ve taze fasulye kırmayı cok seviyor :)

  YanıtlaSil
 2. :))) çok eğleniyorlar değil mi? :) daha fasulye kırmayı beceremiyor:) onu da barbunya gibi içini açıp ayıklayacağız zannetti ve açamayınca çok sinirlendi:)

  YanıtlaSil
 3. Vaaay! Çocuk işçi çalıştırmak ha? :P
  Çocukların evde en sevdiği yer mutfak! Bir kere en çok ıvır zıvır orda var, en çok dolap orda var. resmen sihirli bir ada gibi orası.

  YanıtlaSil
 4. ee arkadaşım ;) etinden sütünden faydalanmak lazım :))

  şaka bir yana gerçekten mutfak şahane bir oyun odası:) minik oyuncu tüm gün benimle mutfakta ve hiç sıkılmaz .çünkü dolaplarda binbir çeşit OYUNCAK (!) VAR :)

  YanıtlaSil